Nie będzie obowiązkowych alkomatów. Będą alcolocki

Rząd uznał, że pomysł obowiązkowych alkomatów w każdym aucie jest zły. Nowym pomysłem na walkę z nietrzeźwymi kierowcami mają być alcolocki,

Alkomatów nie będzie, będą alcolocki

"Meczu nie będzie, będzie chór" - powiedział Gospodarz Anioł

Alcolock to urządzenie uniemożliwiające uruchomienie pojazdu pijanemu kierowcy.

Pomysł rządu dotyczący obowiązkowych alkomatów szybko spotkał się z krytyką osób, które twierdziły, że tanie alkomaty nie są miarodajne, a urządzenia lepszej jakości są zbyt drogie dla przeciętnego kierowcy. Kosz alkomatu waha się od 300 zł do 6 000 zł.

 

Alcolock za 5 tyś zł

Jak informuje Dziennik.pl, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało projekt, w którym nie ma już mowy o alkomatach. Zamiast nich we wszystkich pojazdach służących do transportu publicznego, czyli autobusach, tramwajach i autokarach pojawią się alcolocki. Obowiązek ich instalacji będą miały również osoby, które zostały skazane za jazdę pod wpływem alkoholu. Koszt alcolocka? Plus minus 5 tyś zł.

Jak to działa?

Alkolocki instalowane są przy desce rozdzielczej. Po włożeniu kluczyka do stacyjki kierowca otrzyma komunikat z prośbą o przeprowadzenie testu. A ten przeprowadza się dmuchając przez kilka sekund w specjalny, wymienny ustnik. Urządzenie po chwili powiadomi nas o wyniku i albo pozwoli jechać albo zablokuje silnik.

 


The Best United Kingdom Bookmaker lbetting.co.uk Ladbrokes website review